Prelegenci.
Anna Życka
Z wykształcenia germanistka. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel i lektor. Egzaminator TELC do poziomu C1, Medizin Deutsch B2/C1 oraz Telc Deutsch B1-B2 Pflege. Współpracuje z OKE Łódź jako Przewodnicząca Zespołu Egzaminacyjnego. Udało jej się w życiu połączyć zawód i pasję. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Mediacja społeczna, rodzinna i szkolna oraz Zarządzanie Oświatą. Jest Trenerem Biznesu - ale swoje działania szkoleniowe nie bazują na biznesie a raczej na kadrze nauczycielskiej. Uwielbia przekazywać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniem. W centrum jej zainteresowań stoi zawsze człowiek i jego potencjał. Swoją uwagę koncentruje na grupie, procesie grupowym i działaniach nauczyciela – trenera. Jest współtwórcą szkoły językowej w centrum Łodzi - EXPERTSCHOOL. Autorka podręcznika dla szkół ponadpodstawowych pt.: #trends (Nowa Era) oraz materiałów dydaktycznych wydawnictwa Nowa Era.
Karolina Niedzielska
Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Łódzkim w Katedrze Prawa Pracy - Zakład Prawa Ubezpieczeń Społecznych i Polityki Społecznej. Ponadto ukończyła m.in. szkołę letnią w Instytucie im. A. Puszkina w Moskwie, studia podyplomowe z pedagogiki i zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się w szczególności prawem pracy i ubezpieczeń społecznych, prawem karnym i ochroną danych osobowych. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu prawa. Była prelegentką na licznych konferencjach naukowych, gdzie wygłaszałam swoje autorskie referaty. Jest trenerem z zakresu kompetencji twardych- szkoleń prawniczych. Wiąże pasję pedagogiczną i wiedzę prawniczą jako wykładowca na uczelniach wyższych, gdzie pełni także rolę kierownika studiów podyplomowych.
Ewa Ostarek
Doświadczony trener języka angielskiego z pasją. Autorka wielu artykułów w prasie branżowej. Prowadzi: sesje językowe online, konsultacje z elementami neurodydaktyki i coachingu, stacjonarne szkolenia, webinary, warsztaty językowe. Angielski i nauczanie to jej pasja, którą dzieli się za pośrednictwem swoich podcastów Więcej niż język angielski, Akademia Lektora Online oraz strony www.ewaostarek.pl
Adriana Kloskowska
Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel dyplomowany, pedagog specjalny, specjalista ds. wczesnego wspomagania rozwoju i pracy z osobami z autyzmem, doradca zawodowy, coach kariery, szkoleniowiec, wykładowca akademicki, autorka publikacji w zakresie procesów uczenia się i wychowania.
Izabella Bartol
Nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile, socjoterapeutka, doradca metodyczny w pilskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pasjonatka uczenia siebie i innych. Miłośniczka wykorzystywania nowoczesnych technologii i myślenia wizualnego w edukacji. Autorka programu klasy z innowacją filmową, realizatorka ogólnopolskich projektów edukacyjnych. Swoim doświadczeniem dzieli się na blogu www.polskizklasa.pl. Członek grupy Superbelfrzy RP.
Radek Tomasik
Absolwent filologii polskiej UAM w Poznaniu, filmoznawca. Publikował m. in. w „Kinie”, „Kresach”, „Odrze”, „Czasie Kultury”; redaguje wraz zespołem edukacji Multikina i Cinema3D „Kalendarium Nauczyciela”. Współwłaściciel Ferment Kolektiv i Kina Ferment, szef projektów edukacyjnych sieci kin Multikino i Cinema3D. Autor wielu programów wykorzystania filmu w edukacji i komunikacji marketingowej oraz konceptów kreatywnych rozmaitych inicjatyw filmowych tworzonych dla globalnych marek takich jak Orange, Mastercard, Renault, Disney, Santander Bank, British Council i innych.
Dorota Kujawa-Weinke
Zżyta z łąką, polem i lasem nauczycielka języka polskiego, bibliotekarka i terapeutka w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu. Nie brakuje jej nigdy pomysłów, ale wiecznie czasu. Jest współautorką projektu ogólnopolskiego „Matematycznie na języku polskim,” prowadzi zajęcia filozoficzne i dyskusyjny klub książki, działa na rzecz edukacji regionalnej i ekologicznej, wykorzystuje na lekcjach ruch i edukację w zgodzie z naturą. Pisze do Sygnału, Librusa i do szuflady. Jest okejką w kursach „OK zeszyt” Centrum Edukacji Obywatelskiej i dzięki temu odkrywa ile radości sprawia jej praca z nauczycielami, także w pracy trenera. Współprowadzi cotygodniowe webinaria poświęcone edukacji na Facebooku Edumiesiąc i jest prelegentką wielu szkoleń, spotkań i konferencji oraz organizatorką ogólnopolskich spotkań polonistów i laboratorium edukacyjnego "Hop, zmiana”. Interesuje się także technologią komunikacyjno-informacyjną, za co otrzymała dwukrotnie certyfikat Microsoft Innovative Educator Expert. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i bloga edukacyjnego inspirowniaedukacyjna.blogspot.pl. Dołączyła do społeczności Superbelfrów RP. Laureatka nagrody Edukator Roku: edycja online. Lubi jazz, chodzenie, rozmowy, poznawanie i czytanie.
Katarzyna Drausal
Nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego. Jako trener współpracuje z placówkami kształcenia nauczycieli, prowadząc szkolenia i warsztaty. Jej szczególne zainteresowania to zastosowanie nowoczesnych technologii i metod aktywizujących w nauczaniu oraz rozwijanie kompetencji przyszłości wśród uczniów. Inicjatorka wielu onlinowych wydarzeń: Edumiesiąc, Webinergia, Rozwiązanie na zdalne nauczanie. Prelegentka podczas wydarzeń edukacyjnych w Polsce i za granicą.
Tomasz Tokarz
Trener, coach, mediator, wykładowca akademicki. Ukończył studia na Wydziale Nauk Humanistyczno-Pedagogicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2005 r. obronił doktorat. Ukończył również podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej (zarządzanie projektem), Szkołę Trenerów Biznesu „Moderator”, Studia Zawodowe Coachingu (Mukoid Institute’s Professional Coach Training Program ACSTH), Studium Mediacji (oraz specjalistyczne szkolenia w tym zakresie), Studium Systemowej Terapii Rodzin (Dolnośląskie Centrum Psychoterapii), a także szereg specjalistycznych szkoleń, m.in. w zakresie komunikacji interpersonalnej, negocjacji, komunikacji transformującej czy przemawiania. Autor licznych artykułów (w czasopismach i na portalach internetowych) oraz kilku książek.
Justyna Średzińska
Ukończyła Wydział Fizyki na Uniwersytecie w Białymstoku. Prowadziła badania z astrofizyki podczas studiów doktoranckich w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN. Pracuje w Europejskim Biurze Edukacji Kosmicznej (ESERO-Polska), którego partnerem jest Centrum Nauki Kopernik. Popularyzatorka wiedzy o kosmosie, pomysłodawczyni projektu Galaktyka Kobiet – promujący studia inżynierskie i ścisłe wśród uczennic. Łączy pasję do nocnych obserwacji nieba z malarstwem i fotografią ekstremalnych zjawisk przyrody jak pioruny.
Agnieszka Bajtyngier
Pracuje w Europejskim Biurze Edukacji Kosmicznej (ESERO-Polska), którego partnerem jest Centrum Nauki Kopernik. Popularyzatorka wiedzy o kosmosie wśród uczniów i nauczycieli. Szczególnie poleca wykorzystywanie zdjęć satelitarnych do zajęć lekcyjnych z najróżniejszych przedmiotów – zarówno w szkołach podstawowych , jak i ponadpodstawowych.